Uniwersum to hasło przewodnie wydarzeń trzeciej edycji Young Arts Festival (1-8.07.2018r.) W tym roku zabierzemy Was w niesamowitą podróż po muzycznym Uniwersum. Przewodnikami będą światowej sławy artyści m.in: Krzysztof Lenczowski, Nikola Kołodziejczyk, Kwartet Śląski i inne wybitne osobistości kameralistyki. Muzyka zabrzmi ponownie w wyjątkowych i zaskakujących lokalizacjach Krosna – perły Podkarpacia, kończąc muzyczną podróż prawdziwym orkiestrowym fajerwerkiem, który dzięki najnowocześniejszym wizualizacjom na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Czeka na Was w tym roku aż 9 koncertów oraz wiele wydarzeń towarzyszących m.in. klubokwariania YOUNG ARTS (Bistro POSMAKUJ, zamieni się w naszą festiwalową bazę, pełną muzyki i ciekawych spotkań) dzięki którym Krosno przez cały tydzień będzie żyć muzyką.

Wszystkie koncerty  będą się odbywały w kluczowych miejscach Krosna, a ich formuła pozostaje otwarta ( UWAGA! na część koncertów obowiązuje rezerwacja DARMOWYCH wejściówek). Kolejny raz za sale koncertowe posłużą nam nietypowe przestrzenie miejskie. Muzykę będzie można usłyszeć m.in. na balkonie jednej z krośnieńskich kamienic, gdzie odbędzie się występ znakomitego polskiego wiolonczelisty Krzysztofa Lenczowskiego połączony z premierą jego drugiej solowej płyty. Industrialna przestrzeń hangaru lotniczego wypełni się muzyką Kwartetu Śląskiego – zdobywcy podwójnego Fryderyka za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej oraz najlepszy album polski za granicą w 2017, laureata jednej z najbardziej prestiżowychnagród w świecie muzyki klasycznej – Gramophone Classical Music Awards 2017  – to będzie coś:). W barokowej przestrzeni kościoła farnego pw. Trójcy Świętej zaś odbędzie się koncert z udziałem muzyków projektu Nikola Kołodziejczyk Orchestra Barok Progresywny, który pokazuje nowe, fascynujące oblicze muzyki tej epoki! W naszym programie ponownie pojawi się ulubione przez mieszkańców Krosna Jam- session, czyli wspólne muzykowanie na krośnieńskim rynku – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU – ODWAGI:)!

My jesteśmy YOUNG! Bardzo ważnym elementem są występy młodych wirtuozów, uczestników kursów muzycznych Young Arts Masterclass i tym razem tego nie zabraknie! I ….FINAŁ FINAŁÓW, czyli….

Finałowy koncert,  będzie niespodzianką, którą z pewnością zaskoczy Was wszystkich! Na krośnieńskiej scenie usłyszymy „Planety” Gustava Holsta – utwór, który zmienił oblicze muzyki symfonicznej XX wieku, stając się inspiracją do skomponowania przez Johna Williamsa ścieżki dźwiękowej Gwiezdnych Wojen. Muzykę połączymy z spektakularną warstwą wizualną, tak abyście mogli odbyć podróż w najbardziej tajemnicze miejsca Układu Słonecznego (BEDZIE KOSMICZNIE!) Na scenie usłyszymy ponad 80 osobowy skład Filharmonii Krakowskiej pod batutą znakomitego dyrygenta Sebastiana Perłowskiego.