Uniwersum to hasło przewodnie wydarzeń trzeciej edycji Young Arts Festival (1-8.07.2018r.) W tym roku zabierzemy Was w niesamowitą podróż po muzycznym Uniwersum. Przewodnikami będą światowej sławy artyści m.in: Krzysztof Lenczowski, Nikola Kołodziejczyk, Kwartet Śląski i inne wybitne osobistości kameralistyki. Muzyka zabrzmi ponownie w wyjątkowych i zaskakujących lokalizacjach Krosna – perły Podkarpacia, kończąc muzyczną podróż prawdziwym orkiestrowym fajerwerkiem, który na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Czekają na Was w tym roku koncerty oraz wiele wydarzeń towarzyszących m.in. klubokwariania YOUNG ARTS (Bistro POSMAKUJ, zamieni się w naszą festiwalową bazę, pełną muzyki i ciekawych spotkań) dzięki którym Krosno przez cały tydzień będzie żyć muzyką.

Wszystkie koncerty  będą się odbywały w kluczowych miejscach Krosna, a ich formuła pozostaje otwarta ( UWAGA! na część koncertów obowiązuje rezerwacja DARMOWYCH wejściówek). Kolejny raz za sale koncertowe posłużą nam nietypowe przestrzenie miejskie. Muzykę będzie można usłyszeć m.in. na balkonie jednej z krośnieńskich kamienic, gdzie odbędzie się występ znakomitego polskiego wiolonczelisty Krzysztofa Lenczowskiego połączony z premierą jego drugiej solowej płyty. Industrialna przestrzeń hangaru lotniczego wypełni się muzyką Kwartetu Śląskiego – zdobywcy podwójnego Fryderyka za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej oraz najlepszy album polski za granicą w 2017, laureata jednej z najbardziej prestiżowychnagród w świecie muzyki klasycznej – Gramophone Classical Music Awards 2017  – to będzie coś:). W barokowej przestrzeni kościoła farnego pw. Trójcy Świętej zaś odbędzie się koncert z udziałem muzyków projektu Nikola Kołodziejczyk Orchestra Barok Progresywny, który pokazuje nowe, fascynujące oblicze muzyki tej epoki! W naszym programie ponownie pojawi się ulubione przez mieszkańców Krosna Jam- session, czyli wspólne muzykowanie na krośnieńskim rynku – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU – ODWAGI:)!

My jesteśmy YOUNG! Bardzo ważnym elementem są występy młodych wirtuozów, uczestników kursów muzycznych Young Arts Masterclass i tym razem tego nie zabraknie! I ….FINAŁ FINAŁÓW, czyli….

Finałowy koncert,  będzie niespodzianką, którą z pewnością zaskoczy Was wszystkich! Na krośnieńskiej scenie usłyszymy „Planety” Gustava Holsta – utwór, który zmienił oblicze muzyki symfonicznej XX wieku, stając się inspiracją do skomponowania przez Johna Williamsa ścieżki dźwiękowej Gwiezdnych Wojen. Na scenie usłyszymy ponad 80 osobowy skład Filharmonii Krakowskiej pod batutą znakomitego dyrygenta Sebastiana Perłowskiego.

Young Arts Festival jest finansowany przy wsparciu Miasta Krosna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn_01_cmykStruktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor

PARTNERZY STRATEGICZNI
KROSNO MIASTO SZKŁA, MINISTERSTO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, KULTURA DOSTĘPNA, URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
SPONSORZY
GRUPA NOWY STYL, KROSNO GLASS, SPLAST, MPGK, BANK PBS
PARTNERZY
REGIONALNE CENTRUM KULTUR POGRANICZA, PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W KROŚNIE, CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE, ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH W KROŚNIE, LOTNISKO KROSNO, EUROPEJSKIE CENTRUM KULTURY IM.K.PENDERECKIEGO, FESTIWAL EMANACJE,PAŁAC POLANKA, MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, DRUKARNIA HEDOM, EMKA DUO STUDIO, RESTAURACJA POSMAKUJ
PARTNERZY MEDIALNI
TVP 2 TVP Kultura, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Presto, Krosno 24