program

W ramach Young Arts Masterclass każdy uczestnik weźmie udział w pięciu 45 min zajęciach indywidualnych z wybranym przez siebie profesorem skrzypiec, altówki lub wiolonczeli. Pod jego okiem przez blisko dziesięć dni będzie miał okazję doskonalić swoją wrażliwość artystyczną oraz warsztat. Lekcje będą rozplanowane z uwzględnieniem czasu potrzebnego do pracy nad solowym repertuarem. Uczestnicy kursów będą mieli okazje zaprezentować się na scenie zarówno jako soliści, jak i wystąpić obok swojego profesora podczas koncertów w ramach Young Arts Festival.

Zajęcia orkiestrowe to czas spędzony na poszukiwaniu jednolitego brzmienia i przełamywaniu stereotypów grania w orkiestrze. Tu pod okiem praktyków – koncertmistrza Bartłomieja Tełewiaka oraz dyrygenta Sebastiana Perłowskiego – uczestnicy zajęć będą mieli okazje rozwijać percepcję gry zespołowej. Zajęcia będą kształcić umiejętności budowania wspólnego brzmienia poprzez pracę nad spójnością artykulacji i dynamiki. Zajęcia przygotują uczestników do występu w ramach Young Arts Festival, gdzie podczas finałowego koncertu zabrzmią utwory muzyki klasycznej.

Cykl zajęć z trenerami, którzy wprowadzą Uczestników kursów w tematykę związaną z:

  • improwizacji – z uznanym w Polsce i na świecie muzykiem jazzowym 
  • skutecznymi metodami konserwacji instrumentów smyczkowych
  • autoprezentacją sceniczną i radzeniem sobie ze stresem podczas występów solowych, kameralnych i orkiestrowych
  • mediowymi – wystąpieniami przed kamerą, kontaktami z mediami
  • inne

Warunki uczestnictwa

Jeżeli jesteś skrzypkiem, altowiolistą lub wiolonczelistą, ukończyłeś 16 lat, lubisz wyzwania i współpracę z ciekawymi ludźmi, a ponadto ważny jest dla Ciebie wszechstronny rozwój, to nasze kursy są właśnie dla Ciebie!

Każdy uczestnik ma zagwarantowane – <4 lekcje indywidualne z wybranym profesorem, zajęcia orkiestrowe, zajęcia z trenerami, zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym wraz z pełnym wyżywieniem. Dodatkowo dla najbardziej wyróżniających się uczestników przygotowaliśmy indywidualna sesję w studio nagraniowym i możliwość występu w roli solisty z orkiestrą.

Pierwszy dzień Kursu (30.06) jest dniem przyjazdu, w którym zapewniona jest kolacja. Ostatni dzień to dzień wyjazdu (09.07) po śniadaniu.

Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 30 maja 2018 roku na adres kursy@youngarts.pl

Całkowity koszt uczestnictwa w kursie to 1600 zł, płatne po zakwalifikowaniu do kursu do dnia 31 maja 2018 roku.

Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu Young Arts Masterclass oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

galeria